Marotta jep lajmin shokues nerazurrëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Marotta jep lajmin shokues nerazurrëve

19:22 | 22 Dhjetor 2018

Interi, aktualisht po luan kundër Chievo Verona në Serie A, në krye me drejtorin e ri të klubit Beppe Marotta, i cili u largua nga Juventusi dhe u transferua te Interi, foli për Sky Sport në lidhje me tregun e transferimit përpara ndeshjes.

Ai sqaroi se në afatin e janarit nuk do të ketë përforcime,përcjell ORAinfo.

“ A do ketë përforcime në janar ? Unë do të thosha jo sepse tregu i janarit ofron pak në aspektin e cilësisë dhe ne duhet të marrim parasysh një regjistër tashmë të mirë. Unë besoj se nuk do të ketë transferime sensacionale.

‘Në qershor, Interi mund të transferojë figura të mëdha Por sigurisht, këto janë edhe qëllime pronësie, ne e dimë se niveli i cilësisë së grupit duhet të rritet dhe do të jetë qëllimi ynë.

Por sot ne jemi në mes të një sezoni që ka filluar dhe ne duhet të synojmë kualifikimin e Champions, duke shfrytëzuar shumicën e burimeve të Spalletti”, ka thënë Marotta./ORAinfo/

Komento: