Mbahet tryezë kundër ‘Mini-Shengenit ballkanik’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mbahet tryezë kundër ‘Mini-Shengenit ballkanik’

08:30 | 27 Dhjetor 2019

Tryezë kundër “Mini-Schengenit ballkanik”.

Tryeza organizohet në kundërshtim të Samitit për “minishengenin ballkanik”.

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan sot në ora 12:00, organizon tryezë me titull “Kundër hyrjes së Shqipërisë në Jugosllavinë e Re – tendencë për krijimin e Serbisë së madhe”.

Tryezë kjo që organizohet në kundërshtim të Samitit për “minishengenin ballkanik”.

Në tryezë i ftojmë publikisht edhe përfaqësuesit e Akademive të Shkencave dhe ata të Instituteve të Historisë në Prishtinë, Tiranë e Shkup, si dhe intelektualë e njohës të raporteve shqiptaro-serbe.

Komento: