Mbappé tek Real Madridi? PSG sqaron gjithҫka – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mbappé tek Real Madridi? PSG sqaron gjithҫka

22:49 | 25 Dhjetor 2019

A do të largohet Mbappe nga skuadra e PSG-së?

Derisa Kylian Mbappé ka një kontratë me PSG deri në qershor 2022, spekulimet kanë vazhduar për muaj me radhë në lidhje me transferimin e tij në Real

Madrilenët ëndërrojnë të sjellin lojtarin më të mirë të ri në botë, dhe madje së fundmi Zinedine Zidane, i cili nuk është mësuar të flasë publikisht për lojtarët që do të sillte, ka folur për këtë.

“Është lojtari që merr vendimin për të ardhmen e tij. Në këtë moment ai luan për PSG, por ne do të shohim në të ardhmen se çfarë do të jetë. E di që ai gjithmonë thoshte se ëndrra e tij ishte të luante për Real Madrid”, tha Zidane.

Futbollisti i ri ende refuzon të flasë për planet për të ardhmen, por në Francë ka një histori që PSG ka përgatitur një kontratë spektakolare dhe një ofertë që lojtari më i mirë i ri në botë nuk do të jetë në gjendje ta refuzojë, transmeton KosovaPress.

AS citon mediat franceze se PSG dëshiron t’i ofrojë yllit të tij një kontratë pesë-vjeçare me vlerë 185 milionë euro, plus shpërblimet shoqëruese për suksesin individual dhe të klubit.Sidoqoftë, kampioni francez thuhet se ka futur në kontratë një klauzolë “anti- Madrid”, që do të nënkuptonte se për pesë vitet e ardhshme Florentino Perez nuk do të kishte një shans të blejë Mbappen.

Klauzola mund të jetë një pengesë në negociatat midis PSG-së dhe Mbappé, pasi francezi dihet se ëndërron të veshë një fanellë mbretërore.

Komento: