Mbesin pa “fjalë” rossonerët, shtatë lojtarë po largohen nga Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mbesin pa “fjalë” rossonerët, shtatë lojtarë po largohen nga Milani

18:30 | 12 Prill 2019

Dje, Milani mori vërejtje nga Dhoma e Arbitrazhit të UEFA-s, pasi klubi nuk arriti të përmbushë kërkesat e bilancit buxhetor në periudhën aktuale të vëzhgimit të përcaktuar në sezonin 2018/19.

Klubi, madje edhe përmes fjalëve të Maldinit, janë të qetë për çështjen e tyre. Një dënim do të dorëzohet, natyrisht, por Milan dhe pronarët e tyre Elliott do të negociojnë me UEFA për të nxjerrë në pah përgjegjësinë e menaxhmentit të mëparshëm, përcjell ORAinfo.

Dhe çfarë do të ndodh me transferimet ? Leonardo do të duhet të punojë shumë në mënyrë që të ndërtojë një ekip për Ligën e Kampionëve duke qëndruar në rangun e FFP.

Menaxheri brazilian mund ta gjejë veten të detyruar të sakrifikojë disa emra të mëdhenj që mund të gjenerojnë të ardhura. I dyshuari kryesor është Suso, i cili ka një klauzolë blerjeje të vendosur afër 40 milion euro.

Ka katër lojtarë që konsiderohen absolutisht të paprekshëm nga Rossonerët: Donnarumma, Romagnoli, Paqueta dhe Piatek.

Kessie, nga ana tjetër, mund të largohet, por vetëm për një ofertë të mirë. Emrat e Calhanoglu, Laxalt, Strinic, Suso, Borini dhe Castillejo janë gjithashtu në tregun e transferimit./ORAinfo/

Komento: