Mbetet pa tekst Leonardo, Juventus po ia merr Milanit “Pirlon e ri” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mbetet pa tekst Leonardo, Juventus po ia merr Milanit “Pirlon e ri”

21:20 | 08 Shkurt 2019

Juventus tani janë të vendosur për të bërë një ofertë për të nënshkruar objektivin e AC Milan mesfushorin, Sandro Tonali përcjell ORAinfo.

Tonali është bërë një nga të rinjtë më të kërkuar të Italisë gjatë vitit të kaluar dhe kjo nuk ka dështuar të tërheqë vëmendjen nga disa nga klubet më të mëdha të vendit, përfshirë Juve dhe dy klubet e Milanit.

Tuttosport thotë se Juventus do të ofrojë një ofertë prej 30 milion euro për Tonalin, i cili është shfaqur në 20 ndeshje për Brescian në Serie A, duke shënuar dy herë./ORAinfo/

Komento: