Mbrojtësi o Milanit me deklaratë befasuese për humbjen kundër Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mbrojtësi o Milanit me deklaratë befasuese për humbjen kundër Juventusit

17:46 | 17 Janar 2019

Mbrojtësi i djathtë i Milanit, Davide Calabria pranon se ndjenjë padrejtësis për humbjene Milanit në Supercoppa ndaj Juventusit, por këmbëngul se ata janë më të fortë dhe më të bashkuar se më parë.

Kishte polemika me gjyqëtarinë në humbjen 1-0 të Milanit në Jeddah, dhe Kalabria thotë se kishte padrejtësi në këtë ndeshje.

“Unë kam kaq shumë gjëra duke kaluar nëpër kokën time”, shkroi Calabria, përcjell ORAinfo.

“Një ndjenjë e padrejtësisë, zemërimi, por edhe një ndjenjë e përkatësisë për këtë fanellë dhe shpresën për të qenë në gjendje ta kthejnë këtë zemërim në vendosmëri dhe dëshirën për të arritur objektivat tona”, ka thënë Calabria. /ORAinfo/

Komento: