Mbyllen shkollat, shkak bora e madhe – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mbyllen shkollat, shkak bora e madhe

23:41 | 11 Shkurt 2019

Reshjet e mëdha të borës mbyllin shkollat

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke e kaluar njërin nga dimrat më të ftohtë në historinë e saj.

Në disa shtete amerikane, shkollat u mbyllën dhe deputetët i shtynë të gjitha sesionet, pasi stuhitë e borës dhe akullit goditën verilindjen e SHBA’së.

Mediat amerikane njoftojnë, se në shtetin e Uashingtonit, tre stuhive të dëborës janë regjistruar gjatë shkurtit.

Gjatë janarit dhe shkurtit, në disa pjesë të vendin temperaturat kanë arritur deri në -51 gradë Celsius.

Komento: