Me ardhjen e përforcimit të ri, Arsenal po e largon super-lojtarin

17:40 | 08 Janar 2019

Ardhja e mundshme e Denis Suarez mund të çojë në largimin e Henrikh Mkhitaryan nga Arsenali, raporton The Sun përcjell ORAinfo.

Mkhitaryan, 29 vjeç, aktualisht është jashtë fushës pasi që ka pësuar frakturë metatarsale dhe është kritikuar nga mbështetësit e Gunners për një mungesë të ndikimit në lojëra.

Suarez – ashtu si armeni – mund të luajë si një mesfushor sulmues dhe ai ka 25 vjeç paraqet një opsion më afatgjatë sesa homologu i tij./ORAinfo/

Komento: