Me kë është e hapur PDK të bëj koalicion pas zgjedhjeve, flet Uran Ismaili – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Me kë është e hapur PDK të bëj koalicion pas zgjedhjeve, flet Uran Ismaili

00:01 | 12 Shtator 2019

Uran Ismaili ka folur për koalicionet e mundshme të PDK-së.

Ismaili ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për koalicionet e mundshme pas zgjedhjeve të subjektit të tij. Ai më herët kishte cekur se PDK do dalë e para dhe si e tillë do formojë qeverinë.

“E kemi të qartë me kë do të bëjmë koalicion”, ka thënë Ismaili.

“Me atë parti që do të bëjmë koalicion duhet ta kenë të qartë se duhet të largojë personat me afera korruptive. Qofshin ato afera korruptive në nivel lokal apo në komuna ku kanë hise etj… në qoftë se shohim që ka lider politik që janë të hapur për kompromis që të largojnë personat me aktakuza atëherë do bëjmë koalicion me ta”

Tutje Ismaili ka thënë se kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, nuk bën asnjë lloj kompromisi kur vjen puna tek korrupsioni.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!