Me këtë formacion Gattuso synon t”ia bën terr Atalantës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Me këtë formacion Gattuso synon t”ia bën terr Atalantës

17:27 | 16 Shkurt 2019

Atalanta dhe Milani luftojnë për vendin e katërt këtë mbrëmje dhe të gjithë sytë janë në Duvan Zapata, Papu Gomez, Krzysztof Piatek dhe Lucas Paquetá.

Atalanta i Gian Piero Gasperinit është në formë të mirë dhe kohët e fundit ka sfiduar Juventusin 3-0 në çerekfinale të Kupës së Italisë, janë të pamposhtur në gjashtë raunde të Serie A – duke fituar katër prej tyre – gjatë së cilës ata shënuan 19 gola përcjell ORAinfo.

Duvan Zapata kryeson me një numër të jashtëzakonshëm prej 18 golash në 12 paraqitjet e tij të fundit në mes të Serie A dhe Coppa Italia.

Shqetësimi i vetëm është në mbrojtje, ku Berat Djimsiti nuk është 100 për qind, kështu që Gianluca Mancini është favoriti për të filluar më shumë se Andrea Masiello.

Gennaro Gattuso duket se e ka gjetur Milanin e tij me formacion 4-3-3, kryesisht në sajë të ardhjes në janar të Paquetá dhe Piatek.

Atalanta : Berisha; Toloi, Palomino, Mancini (Masiello); Hateboer, De Roon, Freuler, Castagne; Gomez; Ilicic, Duvan Zapata

Milan : G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paquetá; Suso, Piatek, Calhanogl

Komento: