Me këtë formacion Milan synon t”ia bën “terr” Empolit

19:44 | 22 Shkurt 2019

Andrea Conti kthehet në Milan duke filluar nga XI pas 18 muajsh me Samu Castillejo duke zëvendësuar Suso kundër Empoli këtë mbrëmje

Kuqezinjtë janë në një moment të mirë dhe gjenden në pozitën e katërt falë fitores 3-1 të drejtuar nga Atalanta përcjell ORAinfo.

Suso është pezulluar, ndërsa Mattia Caldara, Jack Bonaventura, Cristian Zapata dhe Pepe Reina ende janë të lënduar,ndonëse Lucas Biglia dhe Ivan Strinic janë kthyer në skuadër.

Lajm i madh është kthimi i Conti në fillimin e XI, diçka që ai nuk ka përjetuar për 544 ditë, pasi që vuajti një dëmtim të rëndë në gju në gusht 2017.

Castillejo është zgjedhur për të zëvendësuar Suso në sulmin me Hakan Calhanoglu dhe Krzysztof Piatek.

Këto janë formacionet zyrtare:

Milan: G Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Castillejo, Piatek, Calhanoglu

Empoli: Dragowski; Veseli, Silvestre, Dell’Orco; Di Lorenzo, Acquah, Bennacer, Krunic, Pasqual; Farias, Caputo

Komento: