Me këtë lojtar Milan do të arrijë në Champions League, ka veti të Crespos dhe Gilardinos

23:12 | 18 Janar 2019

Nuk është ende zyrtar por Krzystof Piatek duket i destinuar të bëhet sulmuesi i ri i Milanit në vend të Gonzalo Higuain, i cili është në një lëvizje në Chelsea.

Rossonerët ende nuk kanë gjetur një marrëveshje përfundimtare me Gjenovën, por skuadrat janë afër finalizimit të një marrëveshje që do të sjellë sulmuesin polak në San Siro përcjell ORAinfo.

Ndryshe nga El Pipita, Piatek, i cili deri tani ka shënuar 19 gola në mes të ligës dhe Kupës së Italisë këtë sezon, është një sulmues më klasik dhe do të arrijë të përpiqet dhe të konfirmojë rritjen që ka bërë në vitet e fundit.

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport këtë mëngjes, Milan do të ketë nevojë për golat e tij veçanërisht për të arritur në Ligën e Kampionëve, e cila është qëllimi i madh sezonal i Rossonerëve.

Bërja e krahasimeve nuk është kurrë e lehtë, por sipas gazetës, Piatek është një përzierje mes dy ish sulmuesve të Milanit, domethënë Alberto Gilardino dhe Hernan Crespo./ORAinfo/

Komento: