Me këtë përbërje do të paraqitet Milan kundër Frosinones, ka ndryshime – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Me këtë përbërje do të paraqitet Milan kundër Frosinones, ka ndryshime

10:30 | 26 Dhjetor 2018

Te Milan janë kthyer Tiemoue Bakayoko dhe Franck Kessie për udhëtimin në Serie A te Frosinone, por Suso nuk ka arritur të rikuperohet përcjell ORAinfo.

Bakayoko dhe Kessie kthehen nga pezullimet për të mbushur mesfushën të varfëruar të Milanit, i cili gjithashtu përbëhet nga të përjashtuarit Jose Mauri dhe Riccardo Montolivo, plus i ri Emanuele Torrasi.

Megjithatë, Suso nuk është përfshirë në skuadër për shkak të problemeve fizike, shkruan Calciomercato.com.

Përplasja kundër Frosinones thuhet se është vendimtare në kontekstin e mandatit të Gennaro Gattuso si Traineri i Rossonerëve.

Skuadra e Milanit do të përballet me Frosinone: Donnarumma, G Donnarumma, Reina; Abate, Kalabria, Conti, Laxalt, Musacchio, Rodríguez, Romagnoli, Simic, Zapata; Bakayoko, Kessie, Mauri, Montolivo, Torrasi; Calhanoglu, Castillejo, Cutrone, Halilovic, Higuaín, Tsadjout./ORAinfo/

Komento: