Me këtë skuadër Juventus synon ta “dridh” Champions League – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Me këtë skuadër Juventus synon ta “dridh” Champions League

23:44 | 01 Shkurt 2019

Juventusi ka zbuluar skuadrën që do të paraqitet në Ligën e s Kampionëve, kështu që Martin Caceres dhe Leonardo Spinazzola do të paraqitjen, por Juan Cuadrado nuk është.

Caceres vjen për të zëvendësuar Medhi Benatia, i cili u largua nga Juve për ekipin e Katarit Al-Duhail më parë gjatë javës përcjell ORAinfo.

Spinazzola gjithashtu është në skuadër pasi që Cuadrado është i lënduar.

Kolumbiani, nga ana e tij, kohët e fundit ka pasur operacion në gjunjë dhe nuk duket se do të kthehet së shpejti.

Bardhezinjtë në Ligën e Kampionëve do të takohen me Atletico Madrid më 20 shkurt.

Lista e plotë e Juve: Szczesny, Perin, Pinsoglio; De Sciglio, Chiellini, Caceres, Pjanic, Khedira, Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Alex Sandro, Matuidi, Barzagli, Mandzukic, Kean, Bonucci, Cancelo, Emre Can, Rugani, Bentancur, Bernardeschi, Spinazzola./ORAinfo/

Komento: