Me këtë skuadër Juventus synon ta mposhtë Milanin

14:17 | 14 Janar 2019

Juventusi e ka kthyer Joao Cancelon në skuadrën e tyre për Superkupën e së mërkurës kundër Milanit, por Mario Mandzukic është lënë jashtë.

Cancelo kthehet nga një dëmtim në gjunjë, i cili e ka mbajtur jashtë për muajin e kaluar, por një problem i kofshës pengon Mandzukicin të udhëtojë në Jeddah përcjell ORAinfo.

Bashkimi me kroatin janë humbjet e mëdha si Juan Cuadrado dhe Andrea Barzagli, si dhe Medhi Benatia, të cilët lënduan ijën e tij para se të fitonte Juventus 2-0 kundër Bolonjës të shtunën.

Skuadra e Juventusit do të përballet me Milanin: Szczesny, Perin, Pinsoglio, Del Favero; De Sciglio, Chiellini, Alex Sandro, Bonucci, Cancelo, Rugani, Spinazzola; Pjanic, Khedira, Matuidi, Emre Can, Bentancur; Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Kean, Bernardeski./ORAinfo/

Komento: