Me këto dy armët u krye krimi i sotëm në Lagje të Spitalit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Me këto dy armët u krye krimi i sotëm në Lagje të Spitalit

17:18 | 05 Shtator 2019

Një rast i tmerrshëm ka ndodhur në Lagje të Spitalit, ku deri tash sipas raportimeve zyrtare kemi të bëjmë me një të vdekur e disa të plagosur.

Sipas dëshmitarëve okularë që kanë folur, deri te ky rast i rëndë ka ardhur si pasojë e një konflikti mes pronarit të tokës dhe përfaqësuesve të kompanisë ndërtimore që merret me ndërtimin e objekteve të larta.

Mësohet se ata kishin pasur mosmarrëveshje mes tyre, gjë që ka shkaktuar eskalimin për të cilin po raportojmë.

Periskopi merr vesh se krimi i sotëm është kryer me një AK47 ose siç njihet ndryshe kallashnikov. Po ashtu, në vend të ngjarjes është parë edhe një armë tjetër, në pamje të parë pistoletë.

Komento: