Më këto fjalë Jahjaga uron Fitër Bajramin

09:20 | 04 Qershor 2019

Besimtarët mysliman po e festojnë Fitër Bajramin.

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, përmes një statusi në Facebook ka uruar gjithë qytetarët për festën e Fitër Bajramit.

Duke uruar besimtarëve myslimanë të ju pranohet agjërimi, Jahjaga ka uruar për dashuri, mirësi, respect e tolerancë.

Të gjithë besimtarëve myslimanë, me fat Fitër Bajrami! Dashuria, mirësia, respekti, toleranca, solidariteti dhe diversiteti jane vlera që duhet të kultivojmë gjithmonë në shoqërinë tonë. Ju pranoftë Zoti agjërimin”, ka shkruar në postimin e saj Jahjaga.

Komento: