Me këto fjalë prekëse e kujton Shkurte Fejza, Ismet Pejën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Me këto fjalë prekëse e kujton Shkurte Fejza, Ismet Pejën

08:50 | 24 Nëntor 2020

Ikona e muzikës qytetarë, Ismet Peja ka vdekur një ditë me parë.

Familjarë, kolegë dhe adhurues të muzikës së tij, i dhanë sot lamtumirën e fundit, këngëtarit të mirënjohur Ismet Peja.

Reagimet për vdekjen e Ismet Pejës erdhën nga gjithandej, udhëheqës institucionalë e artistë nga e gjithë hapësira shqiptare.

Së fundmi këngëtarja Shkurte Fejza ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale një fotografi me të ndjerin. Ajo ka thënë se Baca Ismet do të kujtohet përherë dhe do t’i mungojë skenës shqiptare.

Komento: