Me tupana e valle, dalin pamjet mahnitëse nga martesa e Mesut Ozil me bukuroshen turke

16:56 | 07 Qershor 2019

Futbollisti turk i Arsenalit, Mesut Ozil dhe misi i Turqisë për vitin 2016, Amine Gulše janë martuar.

Dasma e çiftit të ri është bërë sipas traditave turke, duke nisur nga veshja e mrekullueshme e nuses e deri te kostumi i dhëndrit që ka simbolikën e vet.

Ata janë parë duke vallëzuar para tupanëve. Kaq bukur po vallëzojnë dhe po duken çifit i ri.

Aty është ftuar të vallëzoj edhe nëna e lojtarit, e cila mënjëherë i përgjigjet pozitivisht ftesës.

Komento: