Mendes godet Realin me një deklaratë të papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mendes godet Realin me një deklaratë të papritur

21:59 | 04 Janar 2019

Jorge Mendes, agjent i Cristiano Ronaldos dhe shumë të tjerë, foli me Sky Italia pas Globe Soccer Awards, ku ai u mori çmimin si agjentin më i mirë i vitit përcjell ORAinfo.

“Është gjithmonë një nder i madh, jam shumë i lumtur, në të ardhmen do të shohim se çfarë ndodh, jam tashmë i vjetër, nuk duhet të punoj gjithë jetën time (qesh)”, filloi ai.

Super-agjenti gjithashtu foli për Ronaldon dhe Juventusin, duke deklaruar se është ëndrra e CR7 për të fituar UCL me Bianconerët.

“Ronaldo? Ai meriton të fitojë gjithçka, ai ka pasur një formë shumë mirë, ai shënoi 15 gola në Ligën e Kampionëve, ai e fitoi atë me Realin, praktikisht i vetëm. Ai është më i miri, një kampion i veçantë.

“Ronaldo ëndërron të fitojë UCL me Juve, por ne kemi nevojë për fat. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund “, përfundoi ai.”

Ronaldo, Cancelo dhe blerjet e tjera të verës janë shumë të forta, ata janë një kandidat serioz për Ligën e Kampionëve. ./ORAinfo/

Komento: