Menduat se kaloi shiu? Kështu do të jetë moti për sot

09:05 | 07 Maj 2019

Sot mbi vendin tonë pritet të mbretërojë mot i ndryshueshëm dhe me mundësi të reshjeve të shiut.

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se sot në Kosovë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të shënojë rënie, nën vlerat e normales.

Komento: