Merr fund “drama”, këtë fanellë do ta vesh Rashford – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Merr fund “drama”, këtë fanellë do ta vesh Rashford

09:27 | 20 Maj 2019

Marcus Rashford, thuhet se do të nënshkruajë një marrëveshje të re afatgjatë me Manchester United para fundit të muajit.

Kontrata e tanishme e Rashford me Djajtë e Kuq do të përfundojë verën e ardhshme dhe ishte pretenduar se 21-vjeçari ishte duke e konsideruar të ardhmen e tij në Old Trafford për shkak të betejave të ekipit në sezonet e fundit,përcjell ORAinfo.

Megjithatë, sipas Daily Star, ylli anglez është i përkushtuar për kampionët anglezë, të cilët do të luajnë në Europa League në sezonin e ardhshëm.

Raporti pohon se 21-vjeçari do të nënshkruajë një marrëveshje të re këtë muaj, pasi United përgatitet të dorëzojë sulmuesin një kontratë në rajon prej £ 300,000 në javë./ORAinfo/

Komento: