Merr fund telenovela: Merret vendimi për Higuain

17:04 | 10 Janar 2019

Ka pasur shumë zëra rreth Gonzalo Higuain dhe largimin e tij të mundshëm nga Milan në Chelsea, megjithatë, siç raportohet nga gazetari i Sky Sport Gianluca Di Marzio, kjo nuk duket të jetë një skenar i mundshëm, përcjell ORAinfo.

“Marca doli me një artikull në lidhje me transferimin e menjëhershëm të Higuain në Chelsea, por ne nuk kemi gjetur ndonjë dëshmi për këtë, duke konfirmuar se sot Chelsea nuk ka marrë një vendim për investim”, tha ai.

“Për më tepër, Milani nuk ka ndërmend të lë lojtarin të shkojë sepse kjo do të jetë e vështirë për të zëvendësuar atë. Milani nuk do të bëni të holla nga shitja e Higuain”.

“Është e qartë se Juventusi do të ketë një interes duke bërë operacionin me Chelsean. Por deri më sot, nuk ka shenja në këtë kuptim”, përfundoi Di Marzio. /ORAinfo/

Komento: