Merr fund “telenovela”, Ramsey nënshkruan me gjigantin italian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Merr fund “telenovela”, Ramsey nënshkruan me gjigantin italian

17:48 | 03 Janar 2019

Aaron Ramsey ka nënshkruar para-kontratë me Juventusin, raporton Sport Mediaset përcjell ORAinfo.

Uellsiani do të i skadojë kontrata në fund të sezonit dhe Zonja e Vjetër thuhet se ka arritur një marrëveshje me 29-vjeçarin, të cilit i është ofruar një marrëveshje prej 6.5 milionë eurosh për pesë vjet.

Agjenti i lojtarit, David Baldwin, është në SHBA për bizneset e tjera këtë javë, por bisedimet mes Juventusit dhe lojtarit kanë vazhduar për disa ditë.

Sipas Sport Mediaset, Juventusi tani do të përpiqet të nënshkruajë lojtarin në dritaren e transferimit të dimrit me Sami Khedira i cili mund të udhëtojë në drejtim të kundërt në fund të sezonit.

Arsenali tërhoqi ofertën e kontratës së Ramsey më parë muajin e kaluar dhe lojtari tani është i lirë të flasë me ndonjë klub. /ORAinfo/

Komento: