Merret vendimi: Ja kur do të shkarkohet Gattuso nga Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Merret vendimi: Ja kur do të shkarkohet Gattuso nga Milani

21:57 | 26 Dhjetor 2018

Pas një rezultati zhgënjyese 0-0 në Frosinone, Milan janë të prirur drejt përfundimit të partneritetit të tyre me Gennaro Gattuso.

40-vjeçari u përball me një ultimatum përpara ndeshjes së sotme që ishte gjashtë pikë nga ndeshjet kundër Frosinone dhe SPAL, ose ai do të shkarkohej, përcjell ORAinfo.

Ndërsa Gattuso nuk arriti të përmbushë kërkesat, klubi thuhet se vendosi të mos vazhdojë me menaxherin italian.

Megjithatë, nuk do të zhvillohet ende derisa menaxhmenti ka vendosur të mbajë Gattuso në ndeshjen e fundit para pushimit kundër SPAL të shtunën.

Kjo është për shkak të faktit se nevojitet një zëvendësim dhe menaxhmenti dëshiron të përdorë pushimin për këtë.

Kandidatët e mundëshëm për të zëvendësuar Gattuson janë Conte, Wenger dhe disa emra të panjohur.

Conte mbetet ëndrra, edhe pse do të ishte shumë e vështirë për ta bindur. /ORAinfo/

Komento: