Mesazhet e Molliqajt me pushtetin, ky është reagimi i Milaim Zekës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mesazhet e Molliqajt me pushtetin, ky është reagimi i Milaim Zekës

20:56 | 22 Dhjetor 2018

Mesazhet e deputetëve të PSD-së dhe atyre të koalicionit qeverisës, u pritën me reagime të ndryshme.

E ndaj tyre ka reaguar edhe Deputeti i NISMA-s, Milaim Zeka.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka kritikuar kushtet për gazetarët në Kuvendin e Kosovës. Zeka përmes këtij shkrimi i ka reaguar edhe deputetit të PDK-së, Zenun Pajaziti.

Postimi i plotë i Zekës:

Institucion koti

Ku ka ne bote qe gazetaret me qendru mbi koken e deputeteve, edhe me regjistru edhe breket e deputeteve e pordhet tona?! Per kete pyeteni Kadri Veselin qe eshte kryetar i ketije institucioni koti, qe as rregullat e nje shtalle te lopeve nuk i posedon.

Nese nje deputet evropian ka kalendar vjetor per votime, ne nuk dime as kur mbahen seancat. Thjeshte jemi peng te disa vetave, qe Kuvendin e Republikes te Kosoves e kane vrimen e fundit te kavallit te tyre.

Pse mos me pase gazetaret e akridetuar nje salle per raportim, me disa ekrane te medha dhe me kafe falas per tavolin?! A ma mire me ju kriju kushte gazetareve, a me pagu 330-mi euri qira per kerre?!!!

Krejte ne fund: paska thane nje kolege deputet qe eshte “shkele” privatesia me publikimin e mesazheve! Privatesi nuk ka ne Kuvend, vetem ne shtepi. Gazetari ka ba punen e tije, ne menyren me te mire…

Komento: