Mësohet objektivi kryesor i Barcelonës për fazën e sulmit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mësohet objektivi kryesor i Barcelonës për fazën e sulmit

23:55 | 13 Shkurt 2020

Mësohet objektivi kryesor i Barcelonës për fazën e sulmit.

Angel Rodríguez tani është bërë një opsion kryesor për Barcelona në kërkimin e tyre për përforcime afatshkurtra për të mbuluar mungesën e Luis Suárez dhe Ousmane Dembélé të lënduar.

Sulmuesi Getafe fillimisht ishte ‘hequr nga lista’ nga drejtori sportiv, Eric Abidal. Por meqë Barça nuk ka shpresë për të nënshkruar një sulmues të profilit të lartë dhe duke ditur kërkimin e tyre për zëvendësimin e vërtetë të Luis Suarez do të duhet të presë deri në verë, Ángel qëndron në krye të axhendës së klubit.

Duke folur në Radio Catalunya të mërkurën, presidenti i Getafe Angel Torres tha se atij nuk i ishte dhënë asnjë indikacion se Barcelona dëshironte të nënshkruan me Angel.

Ai, si të gjithë të tjerët, e dinë që lojtari 32-vjeçar nuk dëshirohej nga Barca falë deklaratave të drejtorit sportiv. Por që nga refuzimi fillestar i Abidal një javë më parë, situata ka ndryshuar.

Getafe do të ishte i lumtur të fitojë vetëm 10 milionë euro për futbollistin pothuajse 33-vjeçar, i cili është klinik, por asnjëherë në karrierën e tij nuk ka qenë në listën e synimeve të mundshme për klubin e madh katalan.

Komento: