Mësohet se a do të paraqitet Messi ndaj Real Madridit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Mësohet se a do të paraqitet Messi ndaj Real Madridit

21:27 | 05 Shkurt 2019

A do të paraqitet Messi kundër Realit, Valverde ka refuzuar t’i përgjigjet kësaj pyetje.

Katalanët të mërkurën nga ora 21:00 në ‘Camp Nou’ presin Real Madridin, në ndeshjen e parë gjysmëfinale.

Në dyshime për këtë ndeshje është Lionel Messi, i cili ka pësuar një lëndim në ndeshjen e fundit kundër Valencia.

“Unë nuk kam pasur seancën e sotme të trajnimit kështu që unë nuk mund të përgjigjem,” tha Valverde kur u pyetën nëse Messi do të ishte i aftë para ndeshjes të së mërkurës.

“Nëse Leo është gati atëherë ai do të luaj,nëse ai nuk është atëherë ai nuk do. Por unë nuk mendoj se ndryshimet janë favorite. Nëse ai është i përshtatshëm ai do të jetë në skuadër dhe nëse nuk është atëherë ai nuk do të jetë”.

Komento: