Mësohet se edhe sa kohë do të mungojë Dembele

08:48 | 21 Janar 2019

Dembele ka pësuar një lëndim, në ndeshjes kundër Leganes.

Klubi pritet që të bëhen disa teste mjekësore sot në francezin për të ditur shkallën e lëndimit të tij.

Ousmane Dembele do të bëj disa teste sot pasi e lëndoi gjurin e tij në fitoren 3-1 të Barcelonës kundër Leganes të dielën.

Dembele ishte njëri prej më të mirëve në këtë ndeshje por u detyrua të largohet në minutën e 69-të, pasi pati një përplasje me Mikel Vesga, kurse Barca lajmëroj mbrëmë në Tëitter se do të bëhen disa teste mjekësore për të parë shkallën e dëmtimit.

Francezi shënoi golin e parë në pjesën e parë dhe meritonte të shënonte edhe disa gola për shkak se pati një ndeshje të mirë.

Komento: