Messi- Inter, vjen lajmi “bombë” i këtij fillim viti

17:24 | 01 Janar 2019

Ish-presidenti i Inter Milanit, Massimo Moratti ka zbuluar se nëse ai ishte ende në krye të nerazzurrit, ai do t’i përgjigjej nënshkrimit të Juventusit të Cristiano Ronaldos duke u përpjekur të nënshkruante Lionel Messin përcjell ORAinfo.

Juve nënshkruan Cristiano Ronaldon nga Real Madrid këtë verë të kaluar për një tarifë prej 100 milionë euro. Që atëherë, ai ka qenë shumë mbresëlënës për bianconerët, duke shënuar 14 herë në Serie A në gjithsej 19 paraqitje në ligë.

Moratti kohët e fundit po bisedonte me Sportmediaset për nënshkrimin e Ronaldos dhe ai zbuloi se nëse ai ishte ende në krye të Interit, ai do të ishte përgjigjur duke u përpjekur të nënshkruante Messin nga Barcelona.

“Si do të reagoj ndaj nënshkrimit të Ronaldos? Mendoj se Inter do të kishte dhënë një ide se kishte diçka për të bërë, gjithashtu sepse Ronaldo sapo kishte marrë Juventusin, të paktën një përpjekje për Messin do të ishte bërë”, ka thënë Moratti./ORAinfo/

Komento: