Messi jep lajmin e madh, Real Madridi nuk mund t’a përballojë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Messi jep lajmin e madh, Real Madridi nuk mund t’a përballojë

16:02 | 03 Shkurt 2019

Duket se Messi po ndihet mirë, e ky është një lajm aspak i mirë për Real Madridin.

Mbrëmë në ndeshjen e Barcelonës kundër Valencia, Leo Messi realizoi dy gola, para se të pësonte një dëmtim të lehtë.

Argjentinasi u kthye në fushë për të vazhduar gjithçka në gjendje normale, por pas ndeshjes dyshohej se ai dëmtim mund ta linte jashtë fushës për ndeshjen e së mërkurës.

“AS” shkruan se Messi po rikuperohet me sukses dhe deri më tani nuk po ndjen ndonjë dhembje.

Pjesa ku mendohej të jetë problemi ka qenë e qetë gjatë ditës së sotme, kështu që me gjasë ai do të jetë i gatshëm për ‘El Clasicon’.

Gjatë ditës së hëne do të kryhen edhe disa teste që të bëhet krejtësisht e qartë situata e argjentinasit.

Të gjitha indikacionet tregojnë se ai do të jetë krejtësisht i gatshëm për ndeshjen e madhe.

Komento: