Messi s”do që ky lojtar të largohet nga Barcelona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Messi s”do që ky lojtar të largohet nga Barcelona

16:17 | 06 Janar 2019

Barcelona është e gatshme të shtojë emra të rinj në skuadrën e tyre në afatin e transferimit të janarit, por për të arritur këtë, duhet të ketë edhe disa largime .

Një emër që Lionel Messi dëshiron të qëndrojë në Barcelonë është Denis Suarez përcjell ORAinfo.

Don Balon po raporton se Messi beson se Suarez ka në ADN-në e tij Barcelonën dhe e ka informuar atë të jetë një sukses në Camp Nou nëse ai qëndron.

Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se shanset kanë qenë pak dhe shumë larg për lojtarin dhe ai vazhdon të jetë i lidhur me skuadrat e Arsenalit në Premier Ligë dhe Napoli në Serie A.

Messi ka qenë i impresionuar me atë që ai ka parë edhe pse, dhe ai ka një ndikim të rëndësishëm në klub, prandaj mos u habitni nëse katalanasit vendosin ta mbajnë Suarezin./ORAinfo/

Komento: