Milan afër nënshrkimit me mbrojtësin e njohur

18:54 | 23 Janar 2019

Mbrojtësi i Milanit, Cristian Zapata po luan një nga stinët më të mira të karrierës së tij.

Ai filloi si mbrojtës i katërt i zgjedhjeve, por mori avantazhin e lëndimeve dhe u ngjit në pozita derisa arriti 17 ndeshje këtë sezon.

Performancat pozitive kanë shtyrë Milanin të fillojë negociatat për rinovimin e kontratës së lojtarit, marrëveshja aktuale e së cilës do të përfundojë në qershor, përcjell ORAinfo.

Një takim i parë zyrtar midis agjentit të Zapata, Ivan Ramiro Cordoba dhe Leonardo u zhvillua më 15 janar.

Një samit i gjatë që nuk solli rezultatet e dëshiruara. Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato, Milani ofroi zgjatje të kontratës një vjeçare për lojtarin në shifra më të ulëta krahasuar me 1.7 milion pagën që Zapatas që ka tani.

Cordoba do të donte një kontratë dy vjeçare për klientin e tij me të njëjtat shifra.

Marrëveshja nuk është e ngushtë, por ekziston vullneti i të dyja palëve që të vazhdojnë së bashku, aq sa një takim tjetër tashmë është planifikuar për përfundimin e tregut të transferimeve. /ORAinfo/

Komento: