Milan dëshiron ta blejë futbollistin dështak

18:49 | 08 Dhjetor 2018

E ardhmja e Tiemoue Bakayoko, mbetet ende e paqartë.

Gennaro Gattuso foli sot në një konferencë për shtyp përpara ndeshjes së Milanit kundër Torinos nesër dhe gjithashtu preku temën e shpengimit të Chelsea nga Tiemoue Bakayoko, e cila është diskutuar shumë në shtyp gjatë javëve të fundit përcjell ORAinfo.

“Unë nuk jam një kontabilist, menaxhmenti i njeh lojtarët që më pëlqejnë, duhet të jenë funksionalë me atë që bëjmë në terren, është shumë e rëndësishme për të blerë Bakayoko, por unë nuk mendoj për këtë tani.

“Mendoj në atë se si ta vendosni lojtarin në fushë dhe ta bëjë atë më mirë. Pastaj do të ulemi me menaxhmentin, të cilët e njohin mënyrën më të mirë për të arritur një marrëveshje “, tha Gattuso.

Nesër Milan do ta ketë një ndeshje të vështirë kundër Torinos, andaj ekipi i Gattusos kërkon tre pikë./ORAinfo/

Komento: