Milan dëshiron të le në ‘hije’ Piatek me këtë transferim nga Portugalia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dëshiron të le në ‘hije’ Piatek me këtë transferim nga Portugalia

11:24 | 05 Shkurt 2019

Sipas asaj që është raportuar nga A Bola, Milan, Arsenal dhe Ëatford kanë shpreh interesim për algjerian, Yacine Brahimi.

Kontrata e Brahimit me klubin nga Portugalia skadon në verën e vitit 2019 dhe prandaj Algjeriani është në dispozicion në një transferim të lirë, përcjell ORAinfo.

Milan e sheh Brahimin si mundësi të pjesës së fundit që kërkohet për të rritur forcën sulmuese në cilësinë e Ligës së Kampionëve, ndërsa Arsenal shikojnë Brahimin si një zëvendësim të mundshëm për Ëelbeck dhe Mkhitaryan të cilët nuk po bëhen më të rinj.

Së fundi, Watford mund të lëvizë për Brahimin në rast se Gerard Deulofeu largohet nga klubi, spanjolli ka qenë i lidhur me një kthim të shokut në Milano gjatë janarit. /ORAinfo/

Komento: