Milan dështon ta transferoj lojtarin nga Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dështon ta transferoj lojtarin nga Serie A

10:31 | 06 Janar 2019

Milan ka vëzhguar yllin e Sassuolos, Stefano Sensi për të cilin ka marrë përgjigje negative.

Rossonerët kanë paraqitur nevojën për një mesfushor në dritaren e vazhdueshme të transferimit të dimrit dhe janë lidhur shumë me një lëvizje për Sensi dhe yllin e neroverdi Alfred Duncan.

Calciomercato raporton se Milani bëri një përpjekje të re për të pyetur për yllin 23-vjeçar italian, por Sassuolo e ka mbyllur qasjen e tyre pasi ata nuk janë të gatshëm ta shesin lojtarin, përcjell ORAinfo.

Sensi shihet si një pjesë e rëndësishme e Roberto de Zerbi dhe shumë e shohin atë si një pjesë të pazëvendësueshme të krahut.
Ndërkohë që mund të ndaheshin me lojtarin për një tarifë rreth 25 milionë euro, Milani e sheh këtë taksë si një pengesë dhe nuk do të paguajë aq shumë.

Rossonerët kanë të bëjnë me kufizimet e FFP dhe nuk mund ta paguajnë atë taksë, por një lëvizje kredie duket një mundësi pasi kufizimet mund të lehtësojnë verën e ardhshme për t’i ndihmuar ata të bëjnë një lëvizje të përhershme.

Paolo Maldini dhe Leonardo e shohin Sensi si mesfushor ideal, që ata duhet të veprojnë si një alternativë ndaj Cesc Fabregas, i cili është i vendosur për Monacon. /ORAinfo/

Komento: