Milan dështon ta transferojë sulmuesin “raketë”

14:09 | 17 Dhjetor 2018

Zlatan Ibrahimovic, konfirmon se ai është duke qëndruar në MLS në vend që të transferohet në Milano përcjell ORAinfo.

Sulmuesi i LA Galaxy ishte i lidhur me një kthim në Rossonerët dhe bisedimet u zhvilluan, por drejtori teknik Leonardo konfirmoi më parë këtë muaj se transferimi nuk do të ndodhte.

Ibra nuk ishte një lojtar i caktuar në sezonin e tij të parë, duke nënkuptuar se ai ishte subjekt i rrogës së ligës amerikane, por pritet që ai të jetë një PD për sezonin 2019.

Këtë pasdite suedezi konfirmoi se po qëndron në U.S. me një mesazh në profilin e tij të Twitter.

“MLZ ende nuk kam përfunduar me ju…” shkroi Ibrahimoviç, së bashku me një video me thashetheme të ndryshme të largimit të tij.

Ibrahimoviç shënoi 22 gola në vetëm 27 ndeshje në sezonin e tij të parë MLS./ORAinfo/

Komento: