Milan dhe Interi marrin lajmin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan dhe Interi marrin lajmin e madh

21:25 | 06 Janar 2019

Sipas asaj që është raportuar nga Corriere della Sera sot, Cagliari ka vendosur një çmim të kërkuar për yllin e mesfushës Nicolo Barella – i cili është emëruar si një objektiv transferimi për Chelsea, Inter, Milan dhe Napoli përcjell ORAinfo.

Raportet nga gazeta italiane tregojnë se çmimi i kërkuar i Cagliarit për italianin e ri është 50 milion euro – një shifër që mund të ulet nëpërmjet përdorimit të “homologëve” të pjesëve të këmbimit në ofertë. Chelsea thuhet se ka përgatitur një ofertë prej 40 milion euro për të rinjtë, ndërsa Maurizio Sarri është një tifoz i madh i italianëve nën 21 vjeç.

Megjithatë, Barella mund të vendosë që ai preferon të qëndrojë në Itali; në të cilin rast Inter Milan dhe AC Milan do të jenë destinacione – pasi të dy klubet kanë nevojë për përforcime në mesfushë qendrore./ORAinfo/

Komento: