Milan dhe Interi, në “luftë” për futbollistin 33 vjeçar

14:00 | 16 Dhjetor 2018

Milani dhe Inter mund të bëjnë një lëvizje për yllin e Atletico Madridin mbrojtësin ,Filipe Luis, raporton Calciomercato.it përcjell ORAinfo.

Kontrata 33-vjeçarit skadon në fund të sezonit, dhe politika e Atleticos vetëm për të ofruar lojtarë mbi 30 marrëveshje një-vjeçare mund të shtyjë brazilianin në një ekip të ri.

Të dy Inter dhe Milan po monitorojnë situatën e mbrojtësit, me të cilën asnjeri nuk është plotësisht i bindur nga opsionet e tyre të majtë për momentin./ORAinfo/

Komento: