Milan dhe Juventus i përgjigjen Chelseas për Higuainin

10:13 | 11 Janar 2019

Chelsea është shumë i interesuar të nënshkruajë me sulmuesin e Milanit, Gonzalo Higuain dhe sipas Tuttosport, gjigandët e Premier Ligës kanë bërë ofertën e tyre të parë për të siguruar shërbimet e sulmuesit argjentinas në dritaren e transferimit të janarit.

Blues nuk janë të gatshëm të investojnë më shumë se 50 milionë euro për një sulmues 31-vjeçar dhe madje edhe vëllai dhe agjenti i Higuain është në Londër për t’u takuar me gjigandët e Premier Ligës, Marina Granovskaia.

Oferta e hapjes së Chelsea është një ofertë e kredisë me mundësi për të blerë.

Të dy Juventus dhe Milan, megjithatë, kanë hedhur poshtë propozimin e Chelsea.

Sipas njoftimeve në Spanjë, Juventusi mund të bjerë dakord të shesë lojtarin në hua, por vetëm nëse Blues do të shtonte një detyrim për të blerë lojtarin në fund të sezonit.

Milan nënshkroi Higuain për një marrëveshje huazimi prej 18 milionë eurosh verën e kaluar. Rossonerët kanë një mundësi prej 36 milionë euro për të bërë lëvizjen e lojtarit të përhershëm në fund të sezonit. /ORAinfo/

Komento: