Milan dorëzohet po e shet yllin e madh

12:56 | 08 Mars 2019

Sipas raporteve të fundit nga Tuttosport, në javët e ardhshme, Milan dhe Torino do të ulen rreth një tavoline për të diskutuar të ardhmen e skuadrës italiane Patrick Cutrone.

Cutrone, i cili kishte shumë kohë të luajë në fillim të sezonit pas transferimit të Milanit për mosfunksionim të nënshkrimit të Gonzalo Higuain, ka treguar pak për klubin që nga ardhja e Krzysztof Piatek prej 35 milionë eurosh nga Genoa në janar dhe prandaj kërkon derën, përcjell ORAinfo.

Tuttosport shkruan se një takim do të mbahet së shpejti për të diskutuar të ardhmen e tij, por, duke siguruar që Torino të ketë fonde, një marrëveshje mund të jetë patjetër në horizont.

Megjithatë, është raportuar se Torino do të financojë vetëm një lëvizje për Cutrone nëse Simone Zaza apo Andrea Belotti do të largohen nga klubi në verë.

Belotti është një shënjestër e Romës dhe Napoli, ndërsa Zaza është ndjekur nga Milan verën e kaluar. /ORAinfo/

Komento: