Milan “dridh” botën e futbollit, po e rrëmben sulmuesin “raketë” të Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan “dridh” botën e futbollit, po e rrëmben sulmuesin “raketë” të Seria A

12:23 | 07 Janar 2019

Milan njoftohet se është bashkuar me garën për të nënshkruar yllin e Genoa, Krzysztof Piatek.

Sipas Gazzetta dello Sport, Milan e ka kërkuar tashmë nga Genoa për disponueshmërinë e Piatek përcjell ORAinfo.

Gazeta shpjegon se Rossonerët kanë një rast të fortë për të nënshkruar yllin që po e kërkon edhe Inter dhe Juventusi .

Për më tepër, ka ‘paqartësi’ se nëse Gonzalo Higuain do të qëndrojë në San Siro përtej këtij sezoni.

Genoa ka paguar vetëm 4 milionë euro për të sjellë në Piatek verën e kaluar dhe 23-vjeçari ka dhënë më shumë se kthimin e investimeve të tyre duke shënuar 13 gola të Serie A./ORAinfo/

Komento: