Milan “dridh” Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan “dridh” Seria A

19:54 | 01 Shkurt 2019

AC Milan ishin shumë aktivë në tregun e transferimeve të janarit dhe ishin gjithashtu shpenzuesit më të lartë.

Rossonerët investuan 70 milionë euro për transferimet e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek muajin e kaluar përcjell ORAinfo.

Edicioni i sotëm i Gazzetta dello Sport sjell një statistikë interesante në krahasim me shpenzimet e klubit: një vit më parë, i gjithë Serie A kishte shpenzuar 50 milionë euro për përforcime./ORAinfo/

Komento: