Milan duhet ta harrojë humbjen nga Interi, ka një orar të ngjeshur

16:38 | 18 Shtator 2023

Milan do të duhet të harrojë shpejt humbjen e madhe në derbin kundër Interit, edhe pse kjo nuk do të jetë e lehtë, pasi e pret një orar plot tension. Ndeshja kundër Newcastle, në fakt është vetëm dy ditë larg.

Siç thuhet në edicionin e Tuttosport, nuk ka asnjë justifikim të vlefshëm për humbjen e Milanit ndaj Interit. Performanca ishte thjesht e papranueshme, por në të njëjtën kohë, nuk ka kohë për t’u ndalur në këtë çështje, përcjell ORAinfo.

Ndeshja kundër Newcastle është planifikuar për të martën në mbrëmje dhe Milani duhet të fillojë mirë, duke parë që grupi i tyre në Champions League është shumë i vështirë. Për më tepër, fitorja është ajo që u nevojitet për besimin e tyre.

Fikayo Tomori do të rikthehet në veprim për ndeshjen dhe kjo është një nxitje për Piolin, por qasja taktike duhet të jetë shumë më e mirë për përballjen e së martës. Mbetet për t’u parë se në çfarë gjendje janë ata që luajtën mbrëmë dhe nuk përjashtohen disa ndryshime në formacionin titullar. /ORAinfo/

Komento: