Milan e do në “San Siro” “Pirlon e ri” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan e do në “San Siro” “Pirlon e ri”

17:57 | 06 Janar 2019

Sipas asaj që është raportuar nga Il Giornale, është një garë e madhe mes ekipeve italiane të cilat e kërkojnë yllin e ri Sandro Tonali përcjell ORAinfo.

I riu, i cili është quajtur Pirlo i ardhshëm nga shtypi italian, cili është ftuar në ekipin e parë të Italisë nga Roberto Mancini disa muaj më parë dhe që atëherë ka dominuar shtypin .

AC Milan, por edhe Inter, Napoli dhe Juventus janë klubet e interesuara për Tonali.
Raportet e mëparshme treguan se Chelsea dhe Maurizio Sarri thuhet se kanë qenë të interesuar për të riun.

Megjithatë, duket sikur italiani është paralajmëruar kundër rreziqeve të lëvizjes jashtë vendit dhe prandaj do të qëndrojë dhe të luajë në Itali./ORAinfo/

Komento: