Milan e do në skuadër, Reali bën kontaktin me super-sulmuesin

18:18 | 15 Janar 2019

Real Madrid ka kontaktuar me sulmuesin e Genoas, Krzysztof Piatek për një transferim të janarit, raportin AS përcjell ORAinfo.

Real është duke kërkuar për ta zëvendësuar Cristiano Ronaldo i cili u largua në verë dhe Piatek, i cili ka shënuar 14 gola në 19 ndeshje për Gjenovën, është i lartë në listën e opsioneve të tyre.

Kujtojmë, se për shërbimet e tij është i interesuar edhe ekipi i Milanit i cili ka kohë që është duke vëzhguar situatën e tij./ORAinfo/

Komento: