Milan e do yllin e Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan e do yllin e Juventusit

17:29 | 28 Dhjetor 2018

Gjatë verës, Arsenali dhe Borussia Dortmund ishin të lidhura me lëvizjet për mbrojtësin e Juventusit Mehdi Benatia.

Benatia ka luftuar për të kërkuar një vend në skuadrën e Juventusit këtë sezon, pasi që Allegri që preferon të shfrytëzojë lojtarët si Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini përcjell ORAinfo.

Si rezultat i kësaj, Benatia ndihet gjithnjë e më shumë i rëndësishëm në Torino dhe thuhet se e konsideron të largohet përfundimisht nga Juventusi.

Kjo do ta vendosë Milanin në gatishmëri si dhe ndoshta Schalke 04 dhe Arsenalin të bëjë një transferim të Benatia./ORAinfo/

Komento: