Milan-Empoli, befasi në notat e lojtarëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan-Empoli, befasi në notat e lojtarëve

23:09 | 22 Shkurt 2019

Milani iu ka kthyer tashmë fitoreve.

Milani ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-0 ndaj Empolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të të Serie A.

Djelmoshat e Gennaro Gattusos zhvilluan ndeshje të mirë duke marrë fitoren e tretë me radhë.

Te Milani lojë të mirë zhvilloi Samu Castillejo që u vlerësua me 9.6, pasi shënoi gol dhe asistoi.

Kessie, Piatek dhe Calhanoglu janë po ashtu ndër më të vlerësuarit.

Notën më të ulët te Milani e kishte Paqueta (6.6). Te Enpoli ishte Bennaccer që u vlerësua më lartë, ndërsa dështim i ndeshjes ishte Federik Veseli me 5.7

Komento: