Milan ëndërron Conten për trajner – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan ëndërron Conten për trajner

10:28 | 28 Dhjetor 2018

Gennaro Gattuso do të luajë për pozitën e tij kundër Spal të shtunën, por edhe një fitore mund të mos jetë e mjaftueshme për të garantuar atë për një të ardhme në San Siro.

Siç është raportuar nga Corriere della Sera, dyshimet rreth punës së ish-mesfushorit janë shumëfishuar tek Milan në javët e fundit, por për momentin asnjë zëvendësues nuk ka arritur të kënaqë të gjithë.

Ndër emrat e përfolur në ditët e fundit, më të rëndësishmet janë ata të Roberto Donadoni ose Francesco Guidolin, të cilët asnjëherë nuk janë kontaktuar, si dhe Arsene Ëenger, i cili edhe pse ka një të kaluar të përbashkët në Arsenal me Ivan Gazidis nuk kanë një marrëdhënie të shkëlqyeshme me drejtorin e ri të Milanos.

Ka pak shanse për ardhjen e ish-trajnerit të Monaco, Leonardo Jardim, i propozuar klubit nga Jorge Mendes.

Megjithatë, profili i vërtetë i ndjekur është ai i Antonio Conte, i cili nuk ka ndërmend të marrë përsipër gjatë sezonit.

Dhe Leonardo? Dy muaj më parë Elliott e pyeti Leonardon për të marrë përsipër ekipin, por përgjigja e Leonardos ishte e njëjtë si disa ditë më parë: E tashmja dhe e ardhmja e tij është si drejtor i fushës teknike dhe nuk ka vend për ripërsëritje. /ORAinfo/

Komento: