Milan-Gattuso, ky është lajmi i fundit nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Milan-Gattuso, ky është lajmi i fundit nga Italia

16:27 | 26 Dhjetor 2018

Milan, thuhet se e konsideron të dyshimtë të ardhmen e trajnerit Gennaro Gattuso, pas pesë ndeshjeve pa një fitore.

Rossonerët arritën një barazim 0-0 nga Frosinone këtë pasdite, pas së cilës Gattuso mori përgjegjësinë për rezultatin përcjell ORAinfo.

Sipas Vito Angelè nga Spazio Milan, bordi i klubit po konsideron të ardhmen e ish-mesfushorit dhe mund të takohet sa më shpejt që sot.

Gattuso mund të pushohet nga puna pas rezultateve negative, edhe pse ka ende ndeshjen e së shtunës kundër Spal që do të vijë përpara pushimit ndërkombëtar.

Diavolo nuk ka fituar në pesë ndeshje në të gjitha garat, një formë që i kishte parë ata të eliminuar nga Europa League./ORAinfo/

Komento: